ن وَالْقَلَمِ وَمَا یَسْطُرُونَ

 با سلام خدمت جناب آقای شاهد وزیری، مدیر محترم سایت گیل خبر، از اهالی جزیره تدبیر و امید! پیرو مطلبی که در سایت وزین شما منتشر شده است چند خطی برایتان می نویسم، مطلبی که بوی نفاق، تهمت و قلب واقعیت میدهد، کلماتی که دور از تدبیر و امید است.  آن هم در پایگاهی که  سه کلید واژه "گیل" ، "حقوق" و "شهروند" را  همراه خود یدک می کشد.
بازی سنتی بین دو تیم ملوان و سپیدرود جمعه گذشته تمام شد و رفت، با هر نتیجه ای، که آن نتیجه هم چیز غریبی نبود، یک برد مثل تمام 13 برد ملوان برابر 4 برد سپیدرود. اما یک اتفاق خجسته و متفاوت در بازی روز جمعه بود، که انگار خجسته بودنش آنچنان تلخی شکست را برای دوستان عزیزمان در رشت شیرین نکرد. آنهم اینکه جو سکو های استادیوم، چه میزبان و چه مهمان، بسیار متفاوت و بهتر از بازی های گذشته بود. به گواه هر وجدان پاک. دروغ چرا؟ این بار هواداران رشت و انزلی نیامدند که اختلافات را کنار بگذارند، اما آمدند با تشویق تیم خود نتیجه بگیرند، دور از فحاشی،از دو نیمه بازی یک نیمه پاکِ پاک بود، وارد نیمه دوم که می شویم اما حرف هایی برای گفتن هست، کمتر از ده دقیقه درگیری سکوها بین دقیقه 50 تا 60، با تحریک هایی که از داخل زمین انجام می گرفت، برای هر دو طرف. آیا این اتفاق سابقه داشته است؟ این از اتفاق خجسته ای که در بازی افتاد و اگر به صحبت ها ظنی وجود دارد، آمار کمیته انضباطی از بازی های گذشته بین دو تیم چه در رشت و چه در انزلی را بگیرید، و آمار این بازی هم که در هفته جاری منتشر خواهد شد. آنوقت فکر کنید که کار سختی که چندین سال از انجام آن عاجز بودیم، با چه مشقتی در انزلی انجام گرفت.

اما صحبت اصلی، پیرو مطلبی در سایت گیل خبر با عنوان " مثنوی گویی های تکراری بعد ال گیلانو"  به قلم "عماد واسع" ، اگر به ابتدای نامه برگردید، ذکر کردم که این مطلب بوی نفاق، تهمت و قلب واقعیت می دهد، باز هم می گویم کلماتی که دور از تدبیر و امید است. نه بنده کارشناسی داوری هستم، نه جنابعالی و نه خیلی از دوستان که امروز در سایت های مختلف استان قلم می زنند و به شکل های مختلف قصد توجیه شکست تیم سپیدرود برابر ملوان را دارند، پس توصیه می کنم اگر به کمیته داوران و کارشناسان داوری در سطح کشور اعتماد ندارید، از کارشناسان داوری همین گیلان استفاده کنید، و خود میزگردی بگذارید که آیا واقعا داوری به این شکل یک سویه و مغرضانه بود؟ شما باب این اتفاق خجسته تر را باز کنید، در دو دنیا خیرش را ببینید. وگرنه باقی حرف ها می شود تهمت، صحبت های خاله زنکیِ دمِ درِ پیرزنِ همسایه! حتما اطلاع دارید که مطلبی که در سایت شما منتشر شد مصداق بارز تهمت و افترا است. اما این ها برای یک حقوقدان مهم است نه من، برای من تبعاتی که این مطالب با خود برای مردم گیلان به بار می آورد اهمیت بیشتری دارد، مطلبی کذب، با کلماتی تحریک کننده تر از رفتار سرمربی تیم سپیدرود در زمین بازی،  رفتار و کلماتی که باعث هر چه عمیق تر شدن دعوا ها و اختلافات می شود، بر سر چه چیزی؟ هیچ!
در مطلبی اشاره کرده ام که فوتبال رشت باید ضعف هایش را در برابر فوتبال انزلی بپذیرد و آن ها را پوشش دهد تا شاهد پیشرفت فوتبال خویش باشد، اما متاسفانه پذیرفتن این حقیقت جوری برای بعضی از دوستان، که بعضا پرچمدار رسانه و تفکر هستند، دشوار است که ترجیح میدهند جای پذیرش آن بازی را برهم بزنند و آتش اختلافات را شعله ور تر کنند. به نظر کار آسان تری می آید. چون کار سخت در انزلی انجام گرفت، حداقل 80 دقیقه از 90 دقیقه یک فوتبال بدون فحاشی، باور نمی کنید؟ استعلام از کمیته انضباطی و هیئت فوتبال گیلان، مراجعی هستند که شما را قانع خواهند کرد.
 از بار حقوقی مطلب مذکور که بگذریم، چه برای شما که فردی رسانه ای و قاعدتا اهل تفکر هستید، چه برای من و خیلی های دیگر که دغدغه خاموش کردن تفرقه افکنی ها را دارند، مطلبی که سایت شما منتشر کرده است خبر از ریختن نفت بر آتشی که سعی بر مهار آن بود می دهد، که این خود یک بی اخلاقیِ بزرگ است. متعجبم که بستر این بی اخلاقی را فراهم کرده اید، مگر آنکه اعتقادی به این  کلمات : "گیل" ، "شهروند" ، "حقوق" ، "تدبیر" و "امید" نداشته باشید. که آنوقت برای شما و مجموعه تان تنها می توانم آرزوی سلامتی کنم!

آرمین صافدل
8 شهریور 95

#گیلان

/ 0 نظر / 40 بازدید