آرامش خود را حفظ کنید!


در هر چیزی آرامش و مکث برای تمرکز و مرور آنچه که در یک روز سخت و حتی سال های سخت بر آدم گذشته، واجب و نیاز است، اینکه بعد از باخت در یک بازی فوتبال،جلوی رقیب سنتی ات ، آن هم نه برای بار اول بلکه دفعات متعدد ببازی، شاید آنچنان چیزی از ارزش هایت کم نشود، اما اگر بخواهی سوزش باخت به حریف  را با هوچی گری، اتهام زنی و لجن پراکنی مالش دهی حتما از ارزش هایی که در بودنش می توان شک کرد، کم کرده ای. حقیقت امر این است که طبق آنچه از تاریخ مانده، مجموع افتخارات فوتبال رشت با فاصله ی زیادی از افتخارات فوتبال انزلی پایین تر است جام هایی که به این استان آمده است، بازیکنانی که از این استان بالا آمده اند، سهم فوتبال گیلان از فوتبال ملی، همه و همه حکایت از برتری بی چون و چرای فوتبال انزلی نسبت به فوتبال رشت دارد. که البته این به خودی خود نمی تواند دلیلی بر موفقیت فوتبال گیلان باشد، چرا که کسانی هستند در این استان که با حرف ها و رفتارهای عملی شان گویی ملوان و شهر انزلی را جدا از استان گیلان پنداشته اند.

بعد از بازی روز جمعه 5 شهریور بین ملوان و سپیدرود در استادیوم پیر شهر انزلی، که با شکست تیم سپیدرود همراه شد، رسانه ها و افرادی از مرکز استان به طرز عجیبی شروع به گزارش نویسی های مغرضانه نسبت به شهر انزلی و تیم فوتبال ملوان کردند که با وارونه جلوه دادن حقایق بهانه ای برای فحاشی های احتمالی و به قول خود تلافی جویانه بازی برگشت در رشت داشته باشند. در حالیکه جو استادیوم در روز بازی از هر دو سمت بدون توهین و به مراتب مناسب تر از بازی های گذشته ی این دو تیم بوده است، تنها زمان درگیری بین سکوها مربوط به دقایقی بود که با ورود محمد آبشک به زمینِ بازی،  هوادران تیم سپیدرود با فحاشی ناموسی از این بازیکن سابق خود استقبال کردند، و در مقابل هواداران ملوان در مقابل رفتار غیر حرفه ای سرمربی تیم سپیدرود که باعث ایجاد تنش بین سکو ها شد واکنش نشان دادند.

یکی از این اتهام زنی ها مربوط به شخصی  می شود که سابقا سرپرست تیم جوانان سپیدرود بوده است، این شخص با نگارش مطلبی کذب، و سراسر اتهام این لجن پراکنی ها را به اوج خود رساند و ادعا کرد که داور بازی در قبال دریافت هدیه بازی را برای ملوان درآورده است.
در پاراگراف آخر متن ایشان آمده است : « مثل چیزهایی که از بیرون به داخل می تواند تحت تاثیرش قرار بگیرد، مثل ماندن چهار روز زودتر مانده در کنار سوئیت جمع جور ساحلی، تا بستنی لیوانی هایی که تا تهش باید قاشقش بزنی تا تحفه ت را که جا ساز کرده اند بیابی، فوتبال همین است، وقتی یادمان می رود چه ها نکردیم، که یادمان بیاید این داور هم دل دارد، هم وسوسه می شود، و هم حق خطا کردن، و یا گاهی کمی ریسک کردن برای بهتر کردن زندگی را دارد. »
بدیهی ست که این متن مصداق بارز تهمت و افترا می باشد آن هم در شرایطی که به گواه کارشناسان داوری ، محسن ترکی داور مسابقه در تصمیم گیری های خود درست عمل کرده است. تیم سپیدرود به دلیل رفتارهای غیرحرفه ای سرمربی خود، و نبود تمرکز در بازی تیم، و فوتبال بهترِ تیم ملوان، رقابت را واگذار کرد.

حرف اولم را دوباره در آخر می زنم، به گواه آمار و تاریخ فوتبال رشت با فاصله ی زیادی نسبت به فوتبال انزلی پایین تر است ، برای درمان هر ضعف و بیماری اول باید آن بیماری را پذیرفت، عنوانی در روانشناسی وجود دارد به نام " فلج الگوی فکری"، زمانی پیش می آید که شخصی قصد کوتاه آمدن از روش نادرستی که در ذهنش است را ندارد و این مانعی ست برای عدم پذیرش تفاوت و ضعفی که از آن رنج می برد. دوستانِ عزیز، جای اتهام زنی های بی پایه و اساس و زیر سوال بردن فوتبال پر افتخار انزلی و تاریخِ مستند، ضعف خود را درمان کنید. به امید موفقیت و اعتلای فوتبال گیلان  و خاموش شدن تفرقه اندازی ها.


#ملوان
#بندر_انزلی

/ 0 نظر / 33 بازدید